Witamy w serwisie informacyjnym Ecosalon
 

Odkryj ZAO make-up…

Subtelna mieszanka efemeryczna i trwała zarazem…

Z dbałością i troską o Twoją skórę, ZAO MAKE-UP ORGANIC opracował doskonałe produkty, na bazie w 100% naturalnych składników aktywnych bio*. Pozwól się uwieść pięknym kolorom i konsystencji zapewniającej komfort stosowania i trwałość makijażu. Ciesz się doskonałą recepturą zamkniętą w nowoczesnym, bambusowym opakowaniu.

Innowacyjność i natura:

Ponieważ jesteśmy przekonani, że certyfikowane bio kosmetyki do makijażu, powinny być zamknięte w naturalnym opakowaniu, jako materiał dla naszych produktów wybraliśmy bambus, ze względu na jego elegancki i nowoczesny wygląd. Wszystkie drzewa są magazynami węgla, ale wyjątkowe tempo wzrostu bambusa czyni z niego prawdziwego rekordzistę. Dzięki niemu produkty ZAO wykazują wyjątkowo korzystny bilans węglowy. Ekologia w czystym wydaniu.

Dobroczynne działanie bambusa zamknięte w pięknym bambusowym opakowaniu

Kosmetyki do makijażu i do pielęgnacji :

By lepiej połączyć skuteczność makijażu (kolory, trwałość, konsystencję…) z pielęgnacją skóry, używamy składników o specyficznych, dobroczynnych właściwościach. Wśród nich największe znaczenie należy przypisać krzemionce organicznej oraz srebru.

Krzemionka organiczna jest składnikiem naszych tkanek i ścian komórkowych i stanowi (podobnie jak w przypadku skorupy ziemskiej), zaraz po wodzie, podstawowy budulec naszego organizmu. Jej zadaniem jest regeneracja skóry poprzez udział w syntezie kolagenu i elastyny. Z biegiem czasu, ilość krzemionki zmniejsza się, powodując utratę elastyczności i demineralizację skóry. To początki starzenia się. Dlatego też konieczne jest regularne uzupełnienie krzemionki. Wyjątkowo bogaty w krzemionkę jest właśnie bambus i jego ekstrakty, które wchodzą w skład naszej receptury:  – mikronizowany proszek bambusowy (zawarty we wszystkich pudrach, mascarach, korektorach i błyszczykach…)  – hydrolat z liści bambusa (zawarty w podkładzie w płynie, eyelinerach…)  – wyciąg z kłącza bambusa (zawarty w kompaktowym podkładzie)

Sproszkowane srebro, obecne w niemal wszystkich naszych produktach pozwala uchronić produkt przed działaniem bakterii, jak również zapewnić skórze składnik o działaniu antyseptycznym, szczególnie istotny dla skóry wrażliwej, a nawet atopowej.

Etyka i ekologia:

Z troski o Twoje zdrowie i z szacunku dla naszej planety, nasze laboratorium opracowało specjalną formułę spełniającą sześć sztywnych wymogów. Nasza formuła jest:

  • innowacyjna – zarówno opakowanie jak i receptura zostały stworzone na bazie bambusa.
  • etyczna – na wszystkich etapach produkcji przyświecał nam szacunek dla ludzi i zwierząt (spełniamy standardy Cruelty free).
  • naturalna – produkty ZAO posiadają etykiety Cosmébio**, są również certyfikowane przez Ecocert***.
  • przyjazna środowisku – innowacyjny system wymiennych wkładów czyni nasze kosmetyki produktami ekologicznymi i ekonomicznymi.
  • spójna – receptura naszych kosmetyków, opierająca się na dobroczynnych właściwościach ekstraktów z bambusa, została zamknięta w pięknym również bambusowym opakowaniu.
  • zmysłowa – nasze opakowania posiadają wyjątkowo kobiecy design, bardzo subtelnie ozdobiony kolorami.
Napisany przez