Witamy w serwisie informacyjnym Ecosalon
 

EQ – Ochrona słoneczna z filtrami mineralnymi

OCHRONA SŁONECZNA Z FILTRAMI MINERALNYMI

eq_ochrona4Czy wiedziałeś?
eq_ochrona7Większość produktów kremów ochronnych zawiera filtry chemiczne. Podczas kąpieli filtry te przedostają się także do wody zanieczyszczając środowisko.

16 000 do 25 000 TON produktów ochrony słonecznej jest stosowana rocznie  w strefie tropikalnej 4000 Do 6000  TON jest rozpuszczana w wodzie i osiada na rafach koralowych. EQ czuje się zobowiązany do wyboru czystych, naturalnych składników dobrych zarówno dla skóry jak i dla środowiska. Nasze formuły posiadają certyfikat ECOCERT® i COSMEBIO®.

Produkty nie zawierają GMO, parabenów, fenoksyetanolu, silikonów, syntetycznych barwników i środków zapachowych. Nie zawierają także nanocząsteczek. Nie ma również składników pochodzenia zwierzęcego (poza tymi produkowanymi naturalnie jak miód…)eq_ochrona2

ORGANICZNE KOSMETYKI MUSZĄ ZAWIERAĆ MINIMALNY POZIOM (95%)

NATURALNYCH SKŁADNIKÓW I TYCH POCHODZĄCYCH Z ORGANICZNYCH UPRAW.

FILTRY MINERALNE:
Tylko 2 filtry są mineralnego pochodzenia: DWUTLENEK TYTANU (TITANIUM DIOXIDE) i TLENEK CYNKU (ZINC OXIDE).

eq_ochrona8Takie filtry nazywane są także fizycznymi, w których cząsteczki są na tyle duże, że nie mają zdolności wnikania w głąb naskórka, tylko tworzą na powierzchni skóry film ochronny – warstwę będącą zaporą dla promieni UV. Ich działanie ochronne nie wiążę się z reakcjami chemicznymi tylko z fizycznym procesem odbijania światła. Oba uważane są za filtry szeroko-spektralne, tzn. chroniące zarówno przed UVA, jak i przed UVB. balsam white sun stick sp 50

Kremy ochronne oparte na filtrach fizycznych mają szereg zalet, główną z nich jest to, że są świetnie tolerowane, więc nadają się nawet dla najwrażliwszych cer oraz dla małych dzieci. Ponadto są stabilne, tzn., że nie tracą swoich właściwości wraz z eq_ochrona6upływem czasu ani pod wpływem promieniowania, ani pod wpływem tlenu. Kolejną zaletą jest ochrona skóry zarówno przed promieniowaniem UVB jak i UVA. Tlenek cynku wykazuje lepsze zdolności ochronne przed UVA I czyli falami długimi, dwutlenek tytanu także chroni przed UVA, z tym że najbardziej skutecznie przed UVA II i w części przed UVA I. Najkorzystniej jest, gdy filtry te występują razem.

 

 

Mogą lekko barwić skórę, są bardzo jasne. EQ stosuje więc dodatkowo mineralne pigmenty – aby zredukować efekt wybielania na skórze.

Dzięki dodatkowym składnikom odpowiedzialnym za odżywienie, nawilżenie i regenerację skóry, została stworzona pod kontrolą dermatologiczną przyjemna  konsystencja, która tworzy warstwę ochronną. Takimi składnikami są między innymi:  eq_ochrona1Organiczny olejek tamanu –  bogaty w witaminę E, sterole, kwas linolenowy, kwasy tłuszczowe. Chroni przed promieniowaniem UV, pomaga odbudować uszkodzone komórki, chroni komórki DNA przed UVB.

eq_ochrona3Organiczne masło shea – bogate w witaminy A i E, kwasy tłuszczowe i wosk karite. Poprawia ochronę skóry, odżywia i zmiękcza skórę.

Organiczny olejek z pestek moreli ( PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL) –  bogaty w witaminę A i kwas linolenowy. Idealny do wysuszonej skóry. Łączy funkcję uspokojenia skóry i odżywienia co przynosi efekt w postaci promienistej cery i miękkiej skóry.

Organiczny olejek szafranowy – bogaty w witaminę E, kwas linolenowy i kwasy tłuszczowe. Nawilża i regeneruje. Odpowiedni do suchej skóry.

Organiczny olejek ze słonecznika –  pochodzi z pestek słonecznika, bogaty w kwas linolenowy, kwasy tłuszczowe. Daje uczucie miękkiej, jedwabistej skóry, odżywia i regeneruje.

Udostępnij post
Napisany przez